ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ORTA DÜNYA VE FANTASTİK KyO( RP) HAYRANLARI! HEPİNİZİ ARAMIZA KATILMAYA DAVET EDİYORUZ!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rüyalar Alemi

YazarMesaj
Lthien Elensar
Lothlorien Hanımı
Lothlorien Hanımı
Lthien Elensar

Kadın
İş/Meslek : Lothlorien Hanımı
Lakap : Sabah Yıldızı

Karakter Kağıdı
Irk: Elf
Altın: 50.777
Seviye:
Rüyalar Alemi Left_bar_bleue20/21Rüyalar Alemi Empty_bar_bleue  (20/21)

Rüyalar Alemi Empty
MesajKonu: Rüyalar Alemi   Rüyalar Alemi Icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 10:35 am

Rüyalar...Kabuslar...Uyarılar...

Gözlerimi kapatıp düşündüğüm zaman,, rüyalar kapısı geliyor aklıma. Her zaman kocaman,ihtişamlı altın renginde otantik bir kapı geliyor gözlerimin önüne. Her akşam uyuduğumda, o kapının önüne geldiğimde titreyen ellerimle kapıya dokunup açıyorum. "Acaba bu sefer beni ne bekliyor" diye. Titreme korku yüzündne değil elbette, merakın ve keşif duygusunun bana hissetirdiği heyecandan dolayı.

Çoğu zaman gördüğüm şey, insanların ellerinin tersi ile ittiği rüyalar... Oysa bir keşif etseler rüyalar aleminin zevkini, kim bilir belki de benim gibi hiç ayrılmak istemeyecekler.

Rüyalar aleminde ne var kimse farkında değil ama ben biliyorum. Ya siz bilmek istiyormusnuz?

O koca ihtişamlı kapıdan girdiğinizde ilk olarak gördüğünüz şey sadece göz kamaştırıcı beyaz bir ışıktır. Onun dışında hiçbirşey göremezsiniz. Zaten uğraşmayın birşeyler görmek için çünkü yok. Kapıdan giriş sizin uykuya yenik düştüğünüzün göstergesidir. Daha sonra renkler ve etraf birden değişir. Dünyada ki ortamlar, izlediğiniz filmlerden aklınızda kalanlar ya da kafanızın içind eyaratmış olduğunuz kabuslar... hepsi bir bir önünüze serilir,hızlıca değişir duurlar ve sonra rüyanız şekillenmeye başlar ve artık anlamlı olur. Herşey netleştimi bilin ki rüyanız başlamıştır.

Rüyalar aleminin tam 3 kapısı var. Biri kabuslar kapısı, diğeri uyarılar kapısı diğeri ise nefisler kapısıdr.

1.kapı; Kabuslar kapısı, şeytanın bizim korkularımızı kulanarak doğru yoldan çıkartmak için ya da huzursuz etmek için bize gösterdiği ürkütücü rüyaların bulunduğu bir geçittir. Ama çoğu zaman sadece korkmak ile kalırız yani pek bir faydalı değil onun için. Lakin yinede huzursuz etmeyi başarır ama yeterince imanlı ve aklınız başınızda ise rüyaların size hiçbir yerde zarar veremeyeceğinizi bilirsiniz. Hatta belki korkularınızla yüzleşmenize neden olur ve onları yenersiniz.

2.kapı; Uyarılar kapısı, bu kapı herkesin girebiliceği bir yer değildir en azından sıklıkla. Bu kapı öyle sıklıkla açılmaz insanlara ve her insana. Kapıdan içeri girdiğinizde göreceğiniz şeyler uyarı niteliği taşır sizler için. Yüce ALLAH ın bize uyarıları. Rüyaların bir dili vardır ama sadece uyarılar kapısından içeri girmişseniz rüyaların bir anlamı olur aksi halde hiçbir anlamı yoktur. Ena zından gelecekle ilgili.

3.kapı; Nefisler kapısı, işte bu herkesin günde en az bir kere girdiği kapıdır. Burada gördüğünüz şeyler bize nefislerimizden kaynaklanan bazı duygu,olay ya da düşüncelerin şekillenmiş halidir. Ya da diğer bir deyişle "Bilinç altımızdakilerin ortaya çıktığı yer"

Herkes rüya görür,görmüyorum diyenler bile. Sadece hatırlamıyorlar o kadar. Bunun nedeni nedir bilmiyorum ama bana kalırsa bu gerçeklikle çok fazla bağdaşmaktan dolayı çıkan bir sonuç. Gerçek hayata o kadar bağlanılmış ki, hayal güçleri öyle geri plana atarak köreltmişler ki rüyalar da gördükleri çoğu şey kabustan başka şeyler olmuyor.

Ben gerçek hayata bağlı değilim ama ondan kopukta değilim. İşin sırrı gerçeklik ile düşlerin arasındaki o ince dengeyi,sınırı koruyabilmek. Tüm o kapılardan geçtim, bu yüzden şanslıyım, tüm rüyalarımdan zevk alıyorum bu yüzden şanslıyım. Tadını çıkartabiliyorum, zevk alabiliyorum, hatta rüyalarım bana ilham bile veriyor.İşte bu yüzden şanslıyım.

Rüya deyip geçmeyin. Bir rüya hatta kabus dahi size neler kazandırır bir bilseniz... Şimdi akşam olduğunda sıcak yatağınıza uzanın ve gözlerinizi kapayın. Sakın uykuya direnmeyin, göreceklerinizden korkmayın. Sadece yatarken şunu bilin. Görecekleriniz birer rüya ama önemsiz değiller. Şimdi kendinizi bırakın ve rüyalar aleminin o büyük, otantik kapısından içeri girin...

İyi Uykular, İyi Rüyalar... İyi Şanslar...
http://galacticakyo.foruml.biz/forum.htm

Rüyalar Alemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-