ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ORTA DÜNYA VE FANTASTİK KyO( RP) HAYRANLARI! HEPİNİZİ ARAMIZA KATILMAYA DAVET EDİYORUZ!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D

+2
Lthien Elensar
Flint Fireforge
6 posters
YazarMesaj
Flint Fireforge
Savaşçı
Flint Fireforge

Erkek
Lakap : Kemik Kıran

Karakter Kağıdı
Irk: Cüce
Altın: 450
Seviye:
Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Left_bar_bleue5/21Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Empty_bar_bleue  (5/21)

Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Empty
MesajKonu: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 11:52 pm

Bunları nette gezerken buldum sizinlede paylaşmak istedim ölümler resmen :durdurun

grup goblin kampına baskın düzenleyecektir, son hazırlıklar yapılmaktadır.low intelligence elf ranger dm'e sorar :

ranger: hacı benim sopa var ya...
dm: ee?
ranger: şimdi ben diyorum ki buna şöyle paslı bi çivi çaksam? +1 tetanoz damage falan olsa?
dm: *mavi ekran*
party: ohahah

--

oyuncu1: abi curse ü atıyorum karşımdakine
dm: nasıl atıyon o curse ü anlamadım?
oyuncu1: (şaşırmış bi şekilde) nasıl yani basbaya atıyorum.
dm: tasvir et şu curse atma işini taş atar gibi atılmıyordur herhalde
oyuncu1: ya ben bunu pek düşünmedim esasen ama bi deniyim, ellerimi havaya kaldırıyorum kadim sözleri söylüyorum ve gözlerimden çıkan ışıkla karşımdakini lanetliyorum
dm: gayet güzel
oyuncu2: ben pantolonumu indiriyorum
dm: neden ?
oyuncu2: stinking cloud atacam hazırlık yapmam lazım

--

10 kisilik parti icinden barbarian ve ranger arasinda tartisma cikmaktadir.

portieneos:sen tek vuruşta ne kadar hasar verebiliyorsun, savaşçı?
kofu: sekiz...
portieneos: haha, sadece "sekiz" mi?
kofu: sekiz adam...

--

ranger: abi bence biran önce çıkalım biz bu bardan. tırt tırt yaratıklar var ya..
thief : olm paramız da yok,bak hazır kalabalık bir pickpocketing olayına gireyim şu abi üzerinde,hop
mage : başımızı belaya sokma olm alla alla... *
dm : parasını çalmaya çalıştığınız asker durumu farketti ve kılıcını çekti...
ranger: haydaa, olm askere mi yankesicilik yapıyosun, oha!
thief : abi napiim, nerden bilecem, tüyelim!
dm : siz tam kapıdan çıkarken, barın arkasından bir kadın çığlığı geldi, o yöne baktınız ve hatunun ırzına geçmeye çalışan bir kısım orc gördünüz.
paladin : dalıyorum ortama! *
ranger : h.stir. olm nerden aldık bu paladini yanımıza ya!

--

abi, ben uyurken kacmasin diye atimi ayagima bagliyorum

--

bir dwarven fighter, bir half elf büyücü ve bir de human clericten müteşekkil ekip fr ortamında şimdi adını hatırlamadığım bir şehrin kralının huzuruna çıkarlar, amaçları surların dışındaki köylere yönelik artan ork saldırılarına karşı asker istemektir. diplomosi söz konusu olduğundan cüce suskun beklemekte, diğerleri kralı ikna etmeye çalışmaktadır, ama kralın buna pek niyeti yoktur. olaylar gelişir

cleric: ama kralım, onlar sizin halkınız, sınır köylerini korumalısınız vs.vs..
kral: benim gönderecek askerim yok, başlarının çaresine baksınlar..
büyücü: ama şöyle de böyle de..

bu böyle devam eder bi müddet. en sonunda cüce fighter dayanamayıp araya girer;

cüce:sen şimdi asker vermiyo musun?
kral: vermiyorum
cüce: ben senin gibi kralın ta ........ koyayım o zaman!

akabinde grup topluca zindana atılır, quest başlamadan biter

--

party iki wizard bir barbarian bir fighter bir rogue den oluşmaktadır.quest gereği girdikleri mağranın sonuna kadar gelirler.tam o sırada tam önlerinde ki bir su birikintisinden ahtapotumsu bir kol çıkar ve party e saldırır.barbar olan baltasını su birikintisine düşürür ve ardından aldığı darbeler ile bayılır.party nin büyücüleri binbirlik zorluklarla yaratığı geri çekilmeye zorlar ve ardından suyu dondururlar.barbar uyandırılar

barbar- baltam nerde
buyucu 1-suya düşürdün
barbar-olmaz onu almamız lazım o baba yadigarı
party - manyakmısın olm yenisini alırız

bütün ikna çabalarına rağmen barbar ikna olmaz.ama dondurulan delik öyle bir açıdadır ki kesinlikle yatay bir şekilde tekrar çözülemez.bu yüzden party nin iki büyücüsü frp tarihine geçen bir şey yaparlar

birinci büyücü ikinci buyucuyu telekinis yardımıyla havaya kaldırıp 90 derece acıyla çukurun üstüne getirir.ikinci buyucu çukara fireball sallar ve buz çözülür.barbar suya girer baltasını alır.macera devam eder.

1 saat sonra aynı barbar aşağa inmeleri gereken bir ucurumdan "rage e geçip ucurumdan asağa atlıyorum" diyerek aşağa atlar.party barbarın kaybına hiç üzülmemiştir yollarına devam ederler

--

dm:duvarda ancient bi yazi gordunuz..hanginizde linguistics var?
player_1:bende var ne yaziyo?
dm kaida yazar ve player_1 e uzatir...
player_1 kaidi okur ve kopar...
kaitta "ali topu at" yazar

--
dm: .... abi bayildin kan kaybediyorsun...
oyuncu : ben daha önce bulduğum sarı potion'u fighter'a içiriyorum..
herhalde healing potiondur...
dm: figher artık kan kaybetmiyor...
çünkü az önce arkadaşı ona tutkal içirdi....

--

bir oyunda grup ormanda ilerlerken bir dragon ini bulurlar
oyuncular ne yapalim die konu$urken
inin icinden dragon
"ne oluyo lan orada?¿"diyerek ortama cikar Smile))

--

dragon'a otoriter bi tonla ustumden kalkmasini emrediyorum!

--

dm: ormanin icindesiniz, ilerliyosunuz
ben: taam abi yavasiz, sessiziz.
minotaur2: bi minotaur ne kadar sessiz olabilirse tabii ehhe
ben: ahe evet dooru.. (dm'e) neyse abi ilerlioz iste
dm: taam (bikac zar atar) abi ilerde calilarin arasinda gizlenmis bikac adam goruyosun.
minotaur2: vay ibneler...
ben: giriselim abi
minotaur: ya allaah
dm: taam atin bakalim initiative'leri
ben: laak 10, kodum boruyu
dm: taam aldiniz, adamlar da suprise oldular bu esnada
(bu sekilde 5 minotaur giristik adamlara)
ben: aha vurdum, 27 koydum herife
dm: taam bu oldu
ben: ikinci attacki da yandaki adama yapiyorum. (20 gelir) muhahah
dm: beceremedim seyvingtrovu, at 2d6
ben: 12 eahah
dm: (location atar) kolu koptu herifin
minotaur2: ben de vuruom (19 gelir) ehaha (ve yine crtical olur, bu sefer kafa kopar)
ben: costuk olm
(suprise round bittiginde 7 adam olmustur)
dm: atin initiative
minotaur2: 8
dm: uf yine siz basliyosunuz
(bu roundda da kelleler kopar, adam basi 2ser dusman temizleriz bu esnada)
dusman1: bunlar birer canavaaaarrrr!!!
dusman2: kaciiiiiin!!!
dm: geri kalanlar arkalarina bakmadan kaciyolar abi
biz: ahahaehe
dm: katliam yaptiniz abi
ben: e okuzuz tabii, olayimiz fakli.

--

bir cavalier elinde baltasi (baltanin int:3, az cok konusabiliyo) tepenin ustunde durmaktadir. karsi tepeden binlerce gozunu donmus ork ona dogru kosmaktadirlar.

dm: ne yapiyosun.
cavalier: giriyorum orklara
dm: istersen bi daha dusun abi.

--

parti bir grup drowu kesmiştir.drowlardan bir tanesinin çok fiyakalı bir kemeri vardır:
fighter:abi kemeri çıkarmaya çalışıyorum
dm:uğraşıyorsun,çıkmıyor
fighter:o zaman kesecem alacam!
paladin:hede lan kestirtmem,ölüye dokunulmaz günah...
fighter:çaktırmadan,hengameden yararlanarak cesedi ilerdeki çalılıklara götürüyorum
dm:götürdün,kimse görmedi!
fighter:adamın önce belini kesiyorum,sonra bacaklarını kesiyorum,kemerin içinde kalmış kısmınıda iterek düşürüyorum.
herkes yığılmış durumdadır gülmekten,fighter kemerine kavuşmuştur.

fighter:kemeri takıyorum
dm:kilon kaç?
fighter:90
dm:drow dediğin incecik adam,gelmiyor kemer sana,hayvan gibisin...
fighter:bundan sonra esmer ekmek yeme kararı alaraktan arkadaşların yanına dönüyorum*...

dm:bu adam(fighter) geliyo,üstü başı kan içinde,elindede drowun kemeri var!
paladin:n'aptın lan?
fighter:eee,abi herifi gömmek içün taşıdım,ölmemişti,kapıştık,öldürdüm iti.kemeride çözülüverdi,aldım üzerinden...
dm:sen 8 intelicınsınla nereye ediyon bu lafları,at bi intelicıns check!
fighter zarı atar,18 gelir...

paladin:naptın lan dooru sööle
fighter:abi yaptık bi eşeklik,vallaha bakma kusuruma...böyle biriyim ben..

forgotten realms... gemiyle bir adaya gidilecektir. limana gidilir. grubun paladini atlar:
-aranızda gemi kullanmayı bilen var mı?

--

dm: uzaktan ilk başta at olduğunu sandığınız ancak bir zaman sonra gövdesinin üst kısmında belden yukarı insan vücudu bulunduran bir yaratık size yaklaşıyor...
grup: bir şekilde iletişime geçmeliyiz...
küfürbaz fighter: çüşş!
centaur:...! (dıgıdık dıgıdık)
grup: öl sen emi...

--

-size atılan okların derinizi garip bir biçimde yaktığını görüyorsunuz
-havada fazla kaldılar besbelli sürtünmeden ısınmışlar

--

dm:cok guzel bir bahce goruyorsun ortasında bir gazebo* var
player: ne renk?
dm:(duraksar) beyaz
player:ne kadar uzakta?
dm: 50 yard
player: büyüklüğü?
dm: (yeniden duraksar) 30 feet genişliğinde 15 feet yüksekliğinde
player: kılıcımı kullanarak good olup olmadığını anlamaya calışıyorum(adam paladin ve holy sword'u var)
dm: good değil...bu bir gazebo
player: ona sesleniyorum
dm: cevap vermiyor...bu bir gazebo
player: kılıcımı kınına sokuyorum, yayımı ve oklarımı cekiyorum...bir tepki veriyor mu?
dm: hayır bu bir gazebo
player: yayımla onu vuruyorum(zar atar)...ne oldu?
dm: üzerinde ok olan bir gazebo oldu
player: (duraksar) yaralanmadı mı?
dm: bu bir gazebo, bir gazebo! eğer onu yok etmek istiyorsan onu yakabilir veya bir baltayla onu doğrayabilirsin ama bir insan niye bunu dener bilmiyorum...bu @&%*# bir gazebo
player:(uzunca duraksar baltası ya da fire spell'i yoktur)kaçıyorum!
dm: cok geç bir gazeboyu uyandırdın...seni yakalıyor ve yiyor
player: belki fire spells kullanan bir mage olmalıyım böylece paladinimin intikamını alabilirim

* gazebo : cardak

--

priest(butcher x): ya dümbük öyle yapmicaktin!
paladin(norec): ya dm baksana bana dümbük diyo. kafasinda wisky $i$esi kiriyorum. al bak kac attim.
dm(error 6): bi dakka bi dakka sen paladinsin nerden buldun o wisky $i$esini?
paladin(norec): niye ya namusumla bardan almi$tim ben onu...
dm(error 6): ne?? sen bara mi girdin bide???

--

dm(error 6): kar$iniza buyuk saglam demir bi kapi cikti. kapali.
druid: ittiriyorum.
dm(error 6): acilmadi.
druid: gerildim gerildim, ko$up ziplayarak omuz atiyorum kapiya bak e$$ek gibi str var bende ona gore..
dm(error 6): ya druid malmisin hem kapi demir hemde ne kadar du$uk attin. omzun kirildi i$te..
mage(camilo): ben kapiyi kendime dogru cekiyorum.
dm(error 6): acildi... ehehe

--

dm - goblin sana pis pis bakiyor
fighter - icimden anneme babama kufur ettigini anliyorum ve cok pis sinirleniyorum, gozumu kan burumus bir sekilde, bonuslarimi da alaraktan gobline ve digerlerine saldiriyorum.

--

dm- korkunc gozleriyle size bakarak odanin tam karsisinda duruyor.
pl1- ne bu ? biliomuyum ben?
dm- evet biliosun "gulyabani"
pl1- bismillahirahmanirahim euzubillahiminesseytaniracim cekiyorum abi ben
dm- afferim

Boş tavernde 1 mage 1 thief ve 1 warrior quest gereği kızı aramaktadır.

Dm: Etraf karanlık napıyosunuz
Mage: Staffımla ışık yakıyorum.
Dm: Yanmadı etrafta 1 curse war.
Thief:Yukarı cıkıyoruz o zmn. (Parti yukarı kata cıkar.
Dm:tamam cıktınız uzun 1 koridor war.
Mage:Işık yakıyorm(lafa atlar).
Dm: yok yanmıyo senın staff bozuk.
Mage: nası bozuk yaa daha biraz once dışarda yaktım.
Dm: tamam bozuk diil ama yanmıyo. (grup karanlık bi odaya girer)
Mage: Staffımla ışık yakıyorm.
DM: tamam bu sefer yandı ama dışarı ışık çıkmıyo.
MAge: staffımı dışarı uzatıorm.
Dm: uzattın curse yzunden dışarda ısık yanmadı gerı cektıınde staffını kırılmıs buldun artık ısık yakamazsın...

Half orc player : Şu mancınıkları şu tarafa taşıyın sizi geri zekalı goblinler! (sert olmaya çalışıyor)
Goblin(Dm) : A savaş şefi gelmiş, ismin ne senin savaş şefi?
Player (sert davranacak ya) : Sana ne?
Goblin(Dm) : Savaş Şefi "Sana Ne", ne güzel ismin varmış
Player (dağılmıştır konuşamaz) : .....

Cuce fighter(kral) ordusunun hatırı sayılır miktarını yok eden demon'un peşinde savaş alanında aranmaktadır, demon elinde kılıcı ile karşısına dikilir. İlk round insiyatif cücededir. Dm ise bıyık altından insiyatif bana geçsin ki yarayım seni şeklinde gülmektedir.
1. zar : 20 (crit)
2. zar : 19 (crit)
3. zar : 20 (instant kill olur)

Dm : yuh abi...
Cuce : intikaaam diye bağırmaktadır Smile
Flint Fireforge
Savaşçı
Flint Fireforge

Erkek

Karakter Kağıdı
Seviye:
Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Left_bar_bleue5/21Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Empty_bar_bleue  (5/21)

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 11:54 pm

Part 2
rup dungeon'un icinde kellesini kesmek istedikleri demon tarafinca tuzaga dusurulmustur. para ile tutulan grup durumun umutsuz oldugunu anlar ( elemanlarin itemleri ve levelleri saglamdir )

demon/dm - gebereceksinizzz

elf assasin - bi anlasma yapsak

dm/ben - honk?

elf assasin - sana dungeon'un anahtarini versek, yirtarmiyiz olaydan?

dm/ben - oHa be .. kisim alet disari cikarsa bitirir koyu

elf assasin - bana ne, ben bu char'a ne kadar altin harcadim biliyonmu?

dm/ben - yuH .. ya parti .. ne diyonuz?

party hep bir agizdan - verin gitsin anahtari

dm/ben - kansizlarrrr

party hep bir agizdan - kapaaaaak, yedirmeyiz olm sana elemanlari.

Elf hatun kişi: bıdı bıdı ... ben öyle güzelim şöyle güzelim... bıdı bıdı..

Ben: teşekkürler karakterini detayıyla anlattığın için..

Elf: şimdi ben statlara +3 alsam olurmu?

Ben: ?!? o niye ?

Elf: e anlattıkya bu kadar güzeliz diye, büyülüyoruz işte güzelliğimizle olsun o kadar..

Ben: başka bir isteğin var mı?

Elf: birde sendeki şu kılıçtan bende almış olsam aynı zindandan ?

Ben: Başka ?

Elf: başka yok (gülümser bana) ha bide oyunla alakalı değil ama benim sandalye biraz sert..

Ben: (gerçek hayatta berserk olur) sana artı 3 sandalyede oturma statıyla, sustuğun zaman ekstra heal yapma gücü veriyorum

Elf: sen bitanesin.

Ben: la havle ...

dwarf fighter karakter haliyle hit point manyağı olmuş durumda. yoldan gelen bir at arabasının önüne geçip emreder:
-dur!
haliyle at arabasındakiler görmez ve dwarf ezilir.hit point sıkıntısı olmadığından yine de sıhhatli bir şekilde olaya devam edilir.akabinde arabaya flame strike bile atılır, durdurulur.

--

oyuncular bir hana varıyorlar, atlarından inip atlarını bağlıyorlar ve farkediyorlar ki ortamda üç tane daha at var.
(dm) - evet atları bağladınız. sizinkilerden başka üç tane daha var orada bağlı olan.
(cleric) - atlar iple mi bağlı?
(dm) - herhalde iple bağlılar, neyle bağlı olacaklar?
(cleric) - o zaman ipi kesiyorum.
(grup) - haydaa niye yapıyosun hacı?
(cleric) - siz karışmayın bana! ipleri kesiyorum.
(dm) - tamam kestin, hayvanlar biyere kıpırdamadılar.
(cleric) - tamam hana girelim şimdi.
(dm) - handa bi masada 3 tane adam var ve görünüşleri pek taşaklı. siz gelince bir tanesi size dönüp "atlarımızın iplerini niye kestiğinizi açıklar mısınız" diye soruyor.
(cleric) - öhömm atların size olan bağlılığını denemek istedik de..

--

partide bululan bir deli, assassin'in peşinden koşturup şebeklik yapmaktadır. assassin en sonunda sinirlenip kendi kendine

"sonunda katil olucam" diye mırıldanır.

--

grup bir manastırdaki cinayetleri çözmek için uğraşmaktadır. tüm ip uçları onları manastırın altındaki yere yönlendirmektedir ancak rahipler oranın kutsal bir yer olduğunu ve kimsenin girmemesi gerektiğini söylemiştir. ancak 'justiceeee!!' modunda takılan paladin kardeşimiz ve grubun geri kalanı bir gece aşağıya inen yere giderler ancak kilitli bir kapı vardır. durum şöyledir.

dm: salonun duvarındaki kapıya doğru temkinli bir şekilde ilerliyorsunuz ancak kapı kilitli... evet ne yapıyorsunuz??
pala: kapıyı kırıcam çekilin! (hızlanır ve kapıya geçirir. ancak çok düşük atmıştır kolunu incitir.) ahhh! durun bi daha deniycem (bu sefer diğer koluyla indirmeye çalışır ancak tekrar düşük atar ve kapı oynamaz bile). hırrrr!! ulan!! (aldığı gazla kendini kapının üzerine atmaya karar verir. hızlanır... koşar... koşar... ve kapıyı kırar... fakat..! paladin kardeşimiz 100lerce basamaktan aşağıya yuvarlanarak ortama varır) ahanda açtım! (ve bayılır (-2 hp) bu sırada grubun geri kalanı gülmekten yarılmıştır, ortamdan sürünerek ayrılır.)

--

daha önce sorcerer'ın keşfettiği gizli odada bulunan kuyuyu merak etmektedir dişi elf ranger.. elinde meşale ile kuyunun başına gider.. kuyunun içi karanlıktır ve dip kısmında koyu renkli bir sıvı vardır..

ranger: göremiyor muyum içini..
dm: çok karanlık...
ranger: meşaleyi atıyorum kuyunun içine, bakıyorum ne var diye..
dm: (bir hasar zarı atar) meşale hızla düşüyor yanarak, dipe ulaştığı anda bir patlama oluyor ve alevler kuyunun ağzından çıkarak odayı aydınlatıyor kısa bir an.. sen patlamayla geriye uçuyorsun, yüzün gözün yanmış halde, saçlarının söndürmeye çabalıyorsun....
ranger: ama ama ama...

--

- dm: evet, magranin girisinden homurtular yukseliyo. siz daha "noluyo lan" bile diyemeden icerden 3 tane cok sinirli ayi firlayip salya sumuk size dogru kosmaya basliyolar.
- player: lan yetti be. skecem ama, daha yeni ciktik savastan, dinlenicez. o magra bos olacak.
- dm: bak sen?
- player: allah misin ulan???
- dm: ayilardan biri sana power word kill cekti. öldün.

--

sorcerer king'in ortamına girerken kapıda guardlar milleti durdurup silahlarını isterler.

büyücü klasik taktiği dener:

büyücü-eeee benim gibi zayıf bi büyücüyü asasından ayırmak istemezsiniz heralde
guard*-biz o filmi izledik anam, öyle gandalf tripleri sökmez bize
grup-ehu... ehe.. mua... moahhahauyayahauhauyayauhahaueyauhauhauhuahuauahaa aaa

--

-beni duyuyor musun
-hayır duymuyorum
-hmmm silence yemişiz...

m: şatoda, geniş bir salona girdiniz, karşınızda uzun ve büyük bir masa var. başında ise gölgelerin içinde biri oturuyor.

neyse... grup adamla konuşmaya başlar ve sonunda bir şekile bu adamın hikayede bahsi geçen ELDER VAMPIRE olduğu anlaşılır.

fighter: şimdi ben ani bir refleksle masanın ahşap bacağını kırıyorum, ucunu sivriltip vampirin kalbine sokuyorum.

dm: ????????????!!!!!!!!
party nin geri kalanı: ????????????!!!!!!!!

ama hikayenin ilerisinde nasıl olduysa dm bi şekilde grubun bu vampir lordunu öldürmesine izin verir.

deminki fighter: arkdaşlar ben bu kazığı vampirin kalbine saplandığı yerden çıkarsam ne olur?

party nin geri kalanı:????????????!!!!!!!!!!!!!!

yine o fighter: ses yok mu? tamam çıkarıyorum ben...

partynin geri kalanı fighter ın üstüne atlar hep birlikte o kazığı çıkarmasın diye.

dm oyunun sonunda: varyaaaaa siz o kazığı çıkaracaktınız varyaaaaaa, bende o vampir lordunu aynı vampir oyunundaki karakterim gibi oynayıp hepinizin canına tükürecektim varyaaaaaaa. aaaaaahhh ahhhhh...

dm faciası Smile

dm rangerın 2 tane özel ok bulmasına vesile olur, bu oklar kesin isabet şansına sahiptir ve save i yoktur. kime saplandıysa kesin öldürür. bi nevi power word kill yada finger of death (ölüm pandiği) gibi bişey yani.

neyse... hikayeye dönelim...

dm: karşınıza 2 tane death knight çıktı.
ranger: yayıma özel oklardan birini yerleştirip sağdaki death knight a atıyorum.
dm: oku attın, death knight öldü... diğeri üstünüze geliyor şimdi...
ranger: diğerinede 2. özel oku atıyorum.
dm: attın, o death knight da öldü...

ranger: cesetleri loot edicem ve oklarımı geri alacam cesetlerden.

dm: sen cesetlere doğru giderken death knightların binekleri (nightmare lar) cesetleri yerden kaldırıp, sırtlarına alıp, dolu dizgin uzaklaşmaya başladılar.

herkes: ???????!!!!!!!!!!!!

şokun atlatılmasından sonra millet kopar.

barbar: abi bende double axe var çıldırıyoru...
dm: ne yapıyorsun?
barbar: çıldırıyorumm
elf: barbar sen çıldır bız kaçalımmı?

dm: Ormanın içinde sesler geliyor heryer karanlık
elf: giriyoruz.
elf: ben gece görüsümü kullanıyorumm..
priest: kanka elini tutalımmı ?

Dm: aradıgınız itemi bulmak icin derin bir arastırma yapmanız gerekıyor
Priest: tmm abi arıyalım
Elf: arıyalım
Priest: ne var etrafımızda?
dm :Taşlık bır yol var ıkı tarafı orman gece olmak uzere
Priest: yuruyoruz burda uyursak yanarız
Babar: kanka ben yoruldum ya
elf: yuru yuru ııdır
Barbar: yok yok ben cıdden yoruldum sabah olacak
Priest:abi ne guzel ılerledık ıste ne bırakması ya sacmalamayın
priest: ee nerdeyız konussana abı?
dm: Zzzzzzzz!....
Priest: kim yaptı lem bunu DM !!!!!??????

Dm: karsıdakı adaya gecmenız lazım ama etrafta sandal yok
Priest: eee ne yapalım abı? tmm buldum barbar sen dal ormana agac kes
Elf: eee bız ne yapıcaz kanka?
Priest: bız sehre ınıp cıvıdır mıvıdır toplıyacaz?
Barbar: ben yanlızmı kalıcam?
Priest: hay senın ne bıcım barbarsın lem sen
grup: puhahahahahaha
Barbar: tmm be tmm
(tabı gıdıp gelmemız 2 saat surdu)
Dm: geri geldiginizde etrafını alabıldıgıne yayla orman kalmamıs
Elf: Nasıl yane?
Priest: oha oha orman bıtmıs olummmm
Barbar: ee neyapıyım sıkıldım burda kestım kesebıldıgım kadar
Elf: olum sandal yapacaktık?
Priest: iii olmus ii filoyla dalarız i..nelere
Elf:eee okadar erzak aldıkmı?
Priest: dimi? don şehre daha fazla alalım
Elf: iide paramız varmı.. yok
Priest: barbar yuklen surdan odunları sehırde satarız....
Elf: olum oyunu bıraktık satıcılıga basladık hay ben bole oyunun taaaaa......

Elf: abi simdi bu buldugum madalyon ne işe yarıyor.
Dm: Bildigin tek sey cok eski bir druide ait oldugu..
Elf: (Agzı sulanır) yapma yaaaa kucalıyorummmm
Dm: dedıkya hemen kurcala detaylı anlat neler yapıyorsun?
Elf: once avucluyorumm ne oldu?
Dm: bısey yok
Elf: sallıyorum
Dm: ne bu ya şakamı yok bısey
Elf: kadim sözleri kullanıyorum
Dm: yuksek sesle
Elf: EYY ESKİ DRUİDLERİN RUHLARI BANA YARDIM EDIN
priest: uyuyoruz olum az sessiz
Elf: pardon kanka!.. ee ne oldu?
Dm: hıc bısey?
Elf: kaya yokmu kaya kırarım ben bu madalyonu
Barbar : axei veriyimmi?????

gümüş ejderha ile bir kenderin diyaloğu:

-üzerine binebilir miyim?
--binek hayvanı gibi mi gözüküyorum?

--

gruptaki goblin (ve oyun dünyasındaki goblinlerin pek çoğu) icatlar yapan manyağın tekidir. grubun aşırı ciddi dwarf druidiyle her fırsatta kapışan goblin, bir ara dwarfu kızdırınca suratına yumruğu yemiş ve bu da içinde kalmıştır. intikam zamanı yakındır.

gob- abi ben bardan aşırdığım votkayı çaktırmadan dwarfun kıçına döküyorum.
dwarf- duymamazlıktan geliyorum. hatta takmıyorum bile.
dm*- ee? döktün votkayı..?
gob- tamam şimdi kibriti yakıyorum ve üzerine atıyorum
dm- oha... e peki, yanmaya başladın
dwarf- ulan var ya!! create water yapıcam kıçıma sönsün diye..
dm- olm kıçın yanıyo be ne create waterı! ayrıca alkol bu sönmez.
dwarf- larrrrgggggggggnn!!!
grup (başta goblin)- ahuaahahauhuahauaaa

--

5 kişilik çaylak ekip kaçırılan bir kızı aramaları için görevlendirilmek üzere çağrılırlar ve ekipteki ranger sorar:

- pardon, kızınızın fotoğrafı varmıydı acaba?

--

henüz level edinmeye çalışan genç fighter adayı garnizonda üstüne yaptığı saygısızlığın cezasını gece dayak yiyerek ödeyecektir.elemanlar odaya girer genci yakalayıp yere yatırırlar.
-şimdi cezanı çekeceksin ve saygı ne demek öğreneceksin
-ben bişey yapmadım
-sus bağırma çaat!
-aah.bırakın beni ben bişey yapmadım
-çötenk!
-çavuşu görecem
-gösterelim
grup:puahahahhaahahha

--

player (druit): etrafda dilenci var mı?
dm: var, noolcak?
player: hiç hoşlanmayacağım
Flint Fireforge
Savaşçı
Flint Fireforge

Erkek

Karakter Kağıdı
Seviye:

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimeC.tesi Tem. 26, 2008 11:54 pm

Buda Son Part-3
dm- siz bunları konuşurken yanınıza bir denizci yaklaşıyor ve nedir ne konuşuyosunuz diye dostça konuşmaya girer.
grup- dünyayı ele geçirecezde gemilerle...
dm (denizci) - hangi gemilerle?
grup- burda yaptırıcaz.
dm (denizci)- iyide burası içdeniz???
grup- agh...!
dm- ahahahahhahahhahahhah

--

kral: klazuth dağlarında yaşayan ejderhanın* kafasını getireceksiniz. sorularınızı ve ihtiyaçlarınızı söyleyin hemen.
büyücü: biz mi öldüreceğiz koca ejderhayı? daha neler...
savaşçı:birazzamanistiyorumçünküelimdekisilahlarla bunubaşarmaihtimalimizyüzdeüçünaltındaveejdreha
öldürmekiçinyapılmasıgereken...
kral: sus biraz!
hırsız: karımız ne olacak bu işten?
rahip: çüş!
kral: tüz vurun kellelerini... zındıklar

--

dwarf fighter'imiz var partide 19 str sahibi, yaninda bir paladin, bir elf thief-mage ve bir de warrior gecinen, mage-fighter var. aksam ormanda kamp kurmus oturuyoruz, bazi sesler duyduk, dwarf ben gidip bakayim dedi ve kalkti.
thief: ben sessizce dwarf'in yanina gidecem.
dm: tamam gidiyorsun, dwarf birsey farketmedi, tam arkasindasin su anda.
thief: guzel, simdi "boo" diye bagiriyorum!
dm: demek oyle, dwarf ne yapiyorsun peki?
dwarf: donuyorum ve allah'ina kadar vuruyorum!!!
sonuc: ortadan ikiye yarilan thief, yerlerde surunen parti...

--

half-elf: eşşek kulaklı!
elf: yarım kulaklı!
human (ki tüm elf ırkına gıcıktır): kesin lan sesinizi!
elf + half-elf: sen sus, kulaksız!

--

martin: bu zindanlarda yüzlerce insan işkence gördü ve öldürüldü...
keldon*: hangi cani yaptı bunu?
martin: ben yaptım...*
keldon*: eee... haketmişlerdir canım... ehehe...

--

elf: burdan gecemessiniz yasak bölge bura bize ait bi bolgedir hede hodo.....
(monk dm e sorar) abi bende climb varmi $unnarin yanina bi cikayim
(karekter kagidina bakar dm) yok abi climb almamisin. bu sefer monk elflere doner ve
monk: bana bakin elfler size zaten uyuz oluyorum duzlukte yakalamayim.... (der ve hemen ardından half orc barbar halfling i yakalar ve elflere dogru firlatir ve ucan halfling e bagirir)
barbar: asaa inerken 2 tane elf kapta gel

--

elf-ben içeri giriyorum
dm-bak girme, orasi çok tehlikeli
elf-merak ediyorum, bakcam neler var
dm-bak sen elfsin niye bu kadar israr ediyorsun, elfler böyle mantiksiz seyler yapmaz hem
elf-iyi ya, hem sen küçük yasta annemi babami öldür, beni bir dwarf'un yanina yerlestir, dwarflarla büyüt, sonra da gel yok sen elfsin bidi bidi bidi... ne biçim dm sin olm sen...
dm-iyi tamam gir hadi

--

dm: karşınızda açık bir kapı var...
player1: kapıyı dinliyoruz...
dm: kapı zaten açık!
player1: o zaman kapatalım biz kapıyı, dinleyelim bi, sonra yine açarız...

--

agresif eleman fighter oynatmakta, aynı zamanda son mecidiyeköy otobüsüne yetişmek zorundadır..

dm: karşında bi kapı var..
player: tekmeyle kırıyorum onu! (bkz: savulun bre)
dm: odada bi chest duruyor ..
player: baltamla parçalıyorum ! (bkz: yuh hayvanoglu hayvan)
dm: içinden aradığın artifact çıkıyo ..
player: onuda kırıyorum! (bkz: oha ki ne oha)

şehir yok olur, herkez ölür, oyun biter..

--

dm: karşınıza büyük bir tokmağı olan büyük bir kapı çıktı.
fighter: açmak için itiyorum.
dm: açılmıyor.
fighter: tüm gücümle itiyorum.
dm: kımıldamıyor bile.
fighter: gerilip omuz atıyorum.
dm: omzunu sakatladın
mage: bir de ben deneyeyim. kapıyı yavaşça çekiyorum.
dm: içerdesiniz.
fighter: anan !!

yorumsuz ...

ercek yasaminda da siddet yanlisi olan barbar yaklasan orduya solo charge yapmaya calismakta .. dm'de onu caydirmaya calismaktadir.

Barbar - dalarim ben bunnara war ya hepsini XXXXX
dm - istersen biraz geri cekilin deste..
Barbar - kacan toptur
dm - ama mantikli..
Barbar - sen de topsun
dm - nediyon len denyo?
Barbar - sana demedim ki abi :S

is gunu Cyberpunk reality’si kasilmaya karar werilmis. Atilan kotu zarlar sonucunda dusuk agi, yuksek str, dusuk int ve hayvani sta’yi bunyesinde barindiran bir destek elemani bana kakalanmis.

Dm_Gecit ates altinda .. hizla gecmeniz lazim
Ben_ ......?? hizla?
Dm_Iste mumkun oldugunca
Ben_Ulan kakaladin 20 kiloluk railgun’i .. nasil kosacam be?
Dm_ ......? himm
Ben_Yaaa!!
Dm_Zar at .. hex ile saLLa
Ben_Olm burda beni yatirirsan war ya harbi papaz oluruz.
Dm_Yerde bir ceset goruyorsun
Ben_Identify atarim
Dm_At
Ben_Aha ..
Dm_Bir merchanerie .. cesedinde cesitli ekipman var.
Ben_Bobytrap ararim
Dm_Yok ..
Ben_Cesedi ararim
Dm_Aaaa !! Cesetten Speed Potion cikti
Ben_Hehehe .. yirttin len
Dm_Oole walLa

--
D&D kasan grup ME'de basini belaya sokmustur .. Grup bir at arabasinin arkasina siginmis .. dusman long bow’lar ile yagmur gibi ok indiriyor beynimize. Dm ( ben ) wizard’a seslenir.

Dm_Napiyorsun.
Wiz_du bi du .. dusunuyorum
Dm_Lan kizim beynine ok yagiyor, ne dusunuyorsun? Yap biSi
Wiz_Ghıost Voice
Dm_Ne?
Wiz_Ghost Voice yapacam
Dm_Ne alaka?
Wiz_Korkup kacacaklar
Dm_Iyi..salla bakalim

Zar atilir, ghost voice atilir

Wiz_Ee? Kactilarmi?
Dm_Yoo .. sizin gerizekali oldugunuza karar verdiler, daha da beter okluyorlar
Wiz_Hass
Grup_Muhahahahahaaaa

yeni frp oynamaya başlayacak bir elemanın yoğun ısrarlarını kıramayan DM arkadaşın minotaur oynamasına izin verir.

combattan sonra cesetlerden birinden cloak çıkar.

minotaur:cloak u ben giyecem
dm: naapcan cloak u sen?
minotaur: kendimi gizleyecem meraklı bakışlardan.
dm: boynuzları naapcan peki? 2 metre boynuz var tepende kafalığını nasıl giyecen?
minotaur: delik açarım!
dm: dışarıya taşan boynuzlardan anlaşılmaycak mı ne olduğun?
minotaur: olsun giyecem ben!
dm: ya sabır...

buna benzer çeşitli olaylardan sonra, oyunun kritik bir yerinde grup düşmanların arasına ajan olarak girer. yanlarında elder of swords vardır. derken elder of swords a düşmanlardan biri sözlü sataşmada bulunur.

minotaur: (düşmana) yerinde olsam onunla böyle konuşmazdım.
düşman: yok yaaa, nedenmiş o? bak 20 kişiyiz biz burda, siz sadece 5 kişisiniz.
minotaur: olabilir ama o karşınızdaki elder of swords!
düşman: alarrrrmmmm!!!!!!!!!!

çetin bir savaş sonunda kimliği açığa çıkan ve questi rezil olan grup bir düzlüğe çıkar.

dm: yerin sarsıldığını hissediyorsunuz büyük birşey geliyor size doğru.
minotaur: sarsıntının kaynağına doğru gidiyorum
dm: uzaklardan bir tarrask geliyor ve seni midesine indiriyor...
minotaur: öldüm mü ben şimdi?
dm: evet, midesine doğru ilerliyorsun...
grup: oh be....

Elf ranger ve dwarf fighter'dan(ben) olusan partimiz pool of radiance'i bulmaya giderler.

Dm : aşağıda bi gölet var, şurda da bi tane mağara var, içerisi karanlık, gözükmüyo.
Elf : Nedir acaba?
Cuce : Gidelim bakalım abi xp çıkar, altın çıkar vs. çıkar
DM : (giriş kısmını atlıyorum) Red dragon çıktı abi
Cuce ve Elf (bir ağızdan): Allaaaah XP!!

2 roundda damage bile alınmadan Dragon kesilir, o arada dragonun breathinden kaçmaya çalışan cüce aşağıdaki gölete düşer.

DM : Eee, abi senin belindeki girdle of giant strength vardı ya.
Cuce : Evet
DM : O senin vücuduna yapıştı, yek vücut oldunuz
Cuce (ki stregth'i 18(99)dur ve bunu bizzat zar ile atmıştır) : kac oldu abi benim statlar?
DM : 22 Str 20 con oldun abi
Cuce : Eyvallah

Gercekten AD&D 2nd edition gibisi yoktu. Power play yapması çok kolaydı. Bi keresinde beholder kesmiştim, karanlık (cont. darkness) olan bi tünelde rastlaşmıştık. Dışarıda o kadar gürültü yapmıştım ki eleman tünelden dışarı çıkıp nooluyo len diye bakmaya kalkmıştı, ben de bu tünel nereye çıkıyo diye düşünmüştüm tam da o an...

Dm : Tepenizde bi hışırtı var sanki bişey uçuyo
Ben : Baltayı hızla kaldırıp tepesindeki sivri kısmı ile vuruyorum
DM : Bişey kanıyo
Parti : Dalıyoruz o tarafa doğru Smile)

eni başladığım sırada 3 kişi oynadığımız bir oyundu. Warrior olan arkadaş piskopat, hasta ruhlu(gerçek hayatta da bazen öyle olduğunu düşünüyorum), kendine bile zarar bir tipi canlandırıyordu.

Uzun bir yolculıktan sonra hiç tanımadığımız küçük bir kasabaya gelmişiz;

1(Ben): Kasaba nasıl biryer
DM: Çok sakin bir yer, ins..
2: Bağırarak kaba bir şarkı sylüyorum
DM: İyi. İnsanlar kendi işlerinde. Sana da kim bu salak diye bakıyorlar. Siz ..
2: Bakanları yumruk atıyorum.
DM: Bi sus ta lafımı bitireyim.
2: Tamam.
DM: Siz şuan etrafını çiçekli küçük bir bahçenin çevirdiği bir heykelin önündesiniz. Heyk....
2: Aleti çıkardım çiçeklerin üstüne işemey başladım.
DM: Zar atar. *Sırıtarak* heykel ve o bahçe bir tanrıça için kutsanmıştı. Çiçekler canlanıp ısırıp, kopardı.
1: ........?

Grubun druidi ölüyo ve karanlık bir tanrının tapınağında canlandırma mersimi yapıldıktan sonra DM oyuncuyu bir kenara çekip alignment'ının kötüye döndüğünü artık kötü bir karaktere göre rol yapmasını istiyo gizlice.
Druid tapınaktan çıkar çıkmaz ilk bulduğu ağaca sille tokat girişiyo.
N'ooluyo olm naapıyon falan diyo grup. Bizimki mağrur bir tavırla kendini bir dark druid olarak gruba tanıtıyo. Millet iptal.

grup bir giantla savaşmaktadır (melee)
Mage -ben fireball atiyom
Dm -fireballu nereye atıyon onun efekti geniş alanlı
Öage -göbeeni ortalayıp atıyom.
Dm gruptaki diğerlerine -iyi atin bakalım savingthrow

grup (fighter, mage, cleric ve ne yazık ki bir kender) minatorlarin elinde tutsak kalır karşılarına bir minator mage çıkar ve konuşmaya başlarlar bu arada kender clerice donup bu ne bole der clericde buyucu bir minator der kenderde minatora donup "heheh büyülü inek" der (sonucu siz tahmin edin)

Vampire the dark ages
Gm: "ve işte size bu kutsal kılıcı veriyorum.. İsa'nın en son yemek yediği kaptan yapılmıştır.."
player: "e iyi de biras büyük diil mi?" (boru dill kardesim, bildiimis long sword iste)
Gm (istifini bozmadan) "İsa çok yerdi."

dm: .... abi bayıldın kan kaybediyorsun...
oyuncu : ben daha önce bulduğum sarı potion'u fighter'a içiriyorum..
herhalde healing potiondır...
dm: fighter artık kan kaybetmiyor...
çünkü az önce arkadaşı ona tutkal içirdi....

dm-kılıçlarınızı çektiniz birbirinize saldıracaksınız...
p1-arkanda ayı var..
p2-hade len...
dm-ayı sana saldırdı ve öldün..
p2-ohaaaaaaaa
p1-ekieki

parti kaçarak ormana saklanan bir grubu yakalamak için plan yapmaktadır. grubun ranger'i düşünür taşınır ve dahiyane bir yol bulur:
-abi ormanı yakalım o zaman mecburen çıkarlar dışarı.
ohaaaaa! sana ranger oynatanın...
Lthien Elensar
Lothlorien Hanımı
Lothlorien Hanımı
Lthien Elensar

Kadın
İş/Meslek : Lothlorien Hanımı
Lakap : Sabah Yıldızı

Karakter Kağıdı
Irk: Elf
Altın: 50.777
Seviye:
Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Left_bar_bleue20/21Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Empty_bar_bleue  (20/21)

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 9:24 am

hehe güzelmişVery Happy doğal olarak hepsini okumadım tabi Very Happy
http://galacticakyo.foruml.biz/forum.htm
Flint Fireforge
Savaşçı
Flint Fireforge

Erkek

Karakter Kağıdı
Seviye:

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 11:25 am

Neden doğal olarak okumadın okumak güzeldir sdf:D
Hilreon Silmar Adriendir
Gondor Reisi
Gondor Reisi
Hilreon Silmar Adriendir

Erkek
İş/Meslek : Gondor Reisi

Karakter Kağıdı
Irk: İnsan
Altın: 51.514
Seviye:
Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Left_bar_bleue20/21Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Empty_bar_bleue  (20/21)

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 11:34 am

ahuahuahuahua hepsini okudum koptum ya sabah sabah ehuehuehue muhteşem ya Very Happy Very Happy Very Happy
Lthien Elensar
Lothlorien Hanımı
Lothlorien Hanımı
Lthien Elensar

Kadın

Karakter Kağıdı
Seviye:

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 12:47 pm

Flint Fireforge demiş ki:
Neden doğal olarak okumadın okumak güzeldir sdf:D
daha geçen hafta 2 adet kitabı 24 saat içinde bitiridm Smile bir kısmını okudum bana yeter heyecan kamazsa okumam ben Very Happy
Belethor Caping
Acemi Savaşçı
Belethor Caping

Erkek

Karakter Kağıdı
Altın: 150
Seviye:
Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Left_bar_bleue1/21Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Empty_bar_bleue  (1/21)

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimeC.tesi Mart 14, 2009 6:11 pm

Bunlar Ne Yha Koptum Resmen Laughing
http://www.kolcuoglu.net
Eon Wolvenfang
Acemi Okçu
Eon Wolvenfang

Erkek
İş/Meslek : Tekstil Tüccarı
Lakap : Karanlıktan Gelen

Karakter Kağıdı
Altın: 5001
Seviye:
Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Left_bar_bleue2/21Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Empty_bar_bleue  (2/21)

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimeCuma Nis. 24, 2009 9:52 pm

abi filinta gibi konu tebrik ediyorum
Lthien Elensar
Lothlorien Hanımı
Lothlorien Hanımı
Lthien Elensar

Kadın

Karakter Kağıdı
Seviye:

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimeC.tesi Nis. 25, 2009 9:02 am

yav çok böyle komedi şeyler Very Happy
Aerandir Celebrindal
Savaşçı
Aerandir Celebrindal

Erkek
İş/Meslek : Asker
Lakap : Aerandir Nénharma

Karakter Kağıdı
Altın: 4500
Seviye:

MesajKonu: Geri: Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D   Süper Komik  RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D Icon_minitimeC.tesi Nis. 25, 2009 9:57 am

Ulan Flint devrimci yoldaş ben bunu okudum şimdi 2.ye gülüom ahhh eski günler ahhhhh Very Happy

Süper Komik RP Konusmaları Gülmek Garanti!:D
1 sayfadaki 1 sayfası