ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ORTA DÜNYA VE FANTASTİK KyO( RP) HAYRANLARI! HEPİNİZİ ARAMIZA KATILMAYA DAVET EDİYORUZ!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hz.İsa Tanrı mı?

YazarMesaj
Lthien Elensar
Lothlorien Hanımı
Lothlorien Hanımı
Lthien Elensar

Kadın
İş/Meslek : Lothlorien Hanımı
Lakap : Sabah Yıldızı

Karakter Kağıdı
Irk: Elf
Altın: 50.777
Seviye:
Hz.İsa Tanrı mı? Left_bar_bleue20/21Hz.İsa Tanrı mı? Empty_bar_bleue  (20/21)

Hz.İsa Tanrı mı? Empty
MesajKonu: Hz.İsa Tanrı mı?   Hz.İsa Tanrı mı? Icon_minitimePerş. Nis. 09, 2009 3:17 pm

Hz.İsa Tanrı mı? Isa_tanri_mi_20088291554
Uzunca bir süre Hıristiyanları ve Hıristiyanlığı inceledim. Kiliselerinde, evlerinde, İnternet sitelerinde.

Söylenenlerle gerçek hayatta olup bitenler çok farklıydı; yine aynı şekilde Kitapları İncil'de öyleydi. Birçok yerde Tevrat ve Zebur'u kabul ettiklerini söyleyen İncil yazarları yine birçok yerde Kutsal Yasayı siliyorlar, geçersiz sayıyorlardı.

Yine aynı yazarlar Tevrat ve Zebur'dan alıntılar yaparak İsa`yı Tanrılaştırabilme yolunda adeta birbirleri ile yarışıyorlardı. Bunu yaparken Tanrı`nın kusurlu plan yaptığını bile dillendirenleri olmuştur. İşin ilginç yanı ise bu yazarın kimliği hala belirlenememiştir.

Fakat benim dikkatimi çeken İncil yazarları önce kendi içlerinde ve sonra kendi aralarında açmazlıklara da düşmektedirler.

Bütün bu kitapları (Tevrat-Zebur-İncil-Hıristiyanlık öğreti kitapları) inceleyerek: Neden? İsa`yı Tanrısallaştırma çabalarının yanıtlarını aradım.

Bunu yaparken zaman-zaman okuyucu ve İncil yazarları ile şakalaştım. Polemiğin ötesinde İsa`nın Tanrı olmadığına dair bulgularımı yazarların kendilerine sorular sorarak neden bu anlaşılmazlıklar diyerek, işin iç yüzünü sizlere göstermeye çalıştım.

YORUM:

Misyonerliğin gerçek yüzünü,anlattıkları yalanları ve hristiyanların kutsal ve vahiy kelamı olarak saydıkları bugünkü incillerin çelişkilerini görmek açısından çok bilgilendirici bir kitap olmuş.Bilinçlenmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.Açıkcası hristiyan forumlarda şimdiden yasaklar listesine girdi Hz.İsa Tanrı mı? Icon_kikirik

"Kitabı almayın,aman dikkat edin fatihe(yazar için)" diye uyarılar başladı Hz.İsa Tanrı mı? Icon_kikirik

not: kitap yorumu dine kaymasın lütfen.Kurallar gereği yasaktır.
http://galacticakyo.foruml.biz/forum.htm

Hz.İsa Tanrı mı?
1 sayfadaki 1 sayfası