ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soyisim şeklinde lütfen.Orta Dünya ya uygun olsun.
ORTA DÜNYA KyO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ORTA DÜNYA VE FANTASTİK KyO( RP) HAYRANLARI! HEPİNİZİ ARAMIZA KATILMAYA DAVET EDİYORUZ!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zenaid Dorian'ın Kulübesi

YazarMesaj
Zenaid Dorian
Acemi Kolcu
Zenaid Dorian

Erkek
İş/Meslek : Oduncu
Lakap : Zendor

Karakter Kağıdı
Irk: İnsan
Altın: 5380
Seviye:
Zenaid Dorian'ın Kulübesi Left_bar_bleue2/21Zenaid Dorian'ın Kulübesi Empty_bar_bleue  (2/21)

Zenaid Dorian'ın Kulübesi Empty
MesajKonu: Zenaid Dorian'ın Kulübesi   Zenaid Dorian'ın Kulübesi Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 11:07 pm

Zenaid Dorian'ın Kulübesi Thecottagebysaber1705

Önce hafif bir rüzgar çarpar yüzünüze bu bölgede. Tam neredeyim diye etrafınıza bakarken harika manzarayı seyrederken bulursunuz kendinizi, ayaklarınıza hükmedemezsiniz bir anda ve uzun süre ayrılamazsınız Ak Dağlar'ın güzelliğinden. Bütün gücünüzü toplar ve yürümeye devam edersiniz, sanki bir daha göremeyecekmişçesine arkanıza döner ve Ak Dağlar'ın o muhteşem ışık oyunlarına dalıverirsiniz.

Derken bir toprak patikanın yoldan ayrıldığını farkedersiniz, yolun etrafında türlü küçük kaya vardır, düzensizce lâkin bilinçli bir şekilde yerleştirilmiş kayalar. Fesleğen kokuları ciğerlerinize bir anda doluverir, hele ki akşam üzeri buraya geldiyseniz bir de bu kokuya akşam sefasının kokusu eklenir. Koku sizi, sizden alır ve kaynağına gidersiniz.

Yolun sonunda ahşap iki katlı küçük bir kulübe vardır. Tam, ne kadar sevimli bir kulübe dersiniz ki, Güneş'in batışıyla beraber kulübe kararır ve sevimli halini terkeder. Sahibini tanıyınca, sahibine benzetebilirsiniz.

İşte bu kulübedir ki sahibi Dorian boyunun son üyesi Zenaid idir. Bahçede dolaşan beyaz köpek, uyuşuk bir şekilde yatarak sahibini bekler. Çiçekler sahibi gelmeden bütün güzelliklerini yaymaz, dinlenirler. Bir dost isen ve buraya kadar geldiysen, meraklanma Rohan'lı Zenaid'in kapısı dostlarına her zaman açıktır. Lâkin niyetin başka ise ve zarar vermekse niyetin, unutma burası Zenaid Dorian'ın Kulübesi. Elbet kanın ıslatır bu güzel çiçekleri.
Zenaid Dorian
Acemi Kolcu
Zenaid Dorian

Erkek

Karakter Kağıdı
Seviye:
Zenaid Dorian'ın Kulübesi Left_bar_bleue2/21Zenaid Dorian'ın Kulübesi Empty_bar_bleue  (2/21)

MesajKonu: Geri: Zenaid Dorian'ın Kulübesi   Zenaid Dorian'ın Kulübesi Icon_minitimeCuma Nis. 24, 2009 9:32 pm

Zenaid, elleri kan ve çamur ile kaplı halde kulübeye yaklaştığında tam olarak bilinci yerinde değildi. Sağ elinin ısındığını farketti, başını çevirdiğinde köpeği Glueo'nun elini yaladığını gördü. Beraber ilerlediler, burnuna o güzel bahçenin kokuları doluyordu. Zorlanarak da olsa kapının önüne geldi. Sağ eliyle duvara yaslandı, sol eliyle kapıyı iterken canı yanmıştı. İçeri girdi.

Arkada taraftaki küçük odaya girdi. Büyük bir kovanın içi su doluydu, önce ellerini temizlemeye çalıştı, kovadaki suyun rengi bir anda bulandı. Zenaid'in fazla seçim şansı yoktu, o bulanık suyla toprağa bulanmış yüzünü temizledi. Yarasının etrafındaki çamurları temizledi ama kırılmış ok hala oradaydı. Bir kez daha yaptığı hataya lanet okudu. Bu savaş onun için iyi bir tecrübe olmasına rağmen büyük bir yara almasına sebep olmuştu. Yorgun bir şekilde odadan çıktı, yatağının üzerindeki beyaz bez parçasıyla yıkadığı bölgeleri kuruladı. Bembeyaz kumaşın rengi değişmişti, işi bittikten sonra kumaş parçasını yatağa fırlattı ve masanın başına oturdu, yorgundu. Eline tüyü aldı, mürekkepe batırdı ve yazmaya başladı.

"Kanlar içinde uyanmak mı daha fazla acı verir? Yoksa kanlar içinde diz çökmek mi? Elinde silahın bile olmadan düşmek mi daha zor yoksa başka birşey mi? "

"Yaram hala taze, fazla hareket etmemem gerekmiş, o güleç(!) hakem öyle söyledi. Ok hala olduğu yerde duruyor. Seyirciler arasında şifacı aradık lâkin nafile. En yakın zamanda bu pis ağacı sökmek zorundayım. Bunları neden yazdığımı bilmiyorum, konuşacak kimsem olmadığı için sanırım. Glueo'dan başka sohbet edecek bir dostum yok, kötü mü yoksa iyi mi? Saçmalıyorum."

Bunları söyledikten sonra şifacı aramak üzere kulübeden ayrıldı. Zorlanarak yürüyordu, ne yapacağını bimez halde sallanarak ilerledi. Aklına güleç hakemin anlattığı elf hanımı geldi.

"Neydi adı? Lotren.... Lreethen.... Lthien... Sanırım Lthien idi. Acaba beni huzuruna kabul eder mi?" Düşünceler arasında yoluna devam etti....
Zenaid Dorian
Acemi Kolcu
Zenaid Dorian

Erkek

Karakter Kağıdı
Seviye:

MesajKonu: Geri: Zenaid Dorian'ın Kulübesi   Zenaid Dorian'ın Kulübesi Icon_minitimeSalı Nis. 28, 2009 7:56 pm

Güneş batmak üzereydi ve Zenaid elinde uzun bir dal parçasına dayanarak çıktığı tepede durmuş dinleniyordu. Hemen ileride kızıl güneş ışıklarının aydınlattığı yeşil çimenler ve kulübesi vardı. Ne kadar güzel görünmüşlerdi gözüne bu topraklar. Derince bir nefes aldı, eski bir şarkıyı mırıldanmaya başladı.

"Gün doğarken seslenir toprağın kendisi,
Bir atın kişnemesi uyandırır seni.

Kayboldum derken, kokla çiçekleri;
Bulacaksın yolun sonunda bir at efendisi... "

Her an daha çok özlem duyar gibiydi. Her adımda, her sözcükte daha fazla sevdi topraklarını ama kararını vermişti. Kısa sürede olsa buralardan ayrılıp, yarasını iyileştirecekti. Kulübenin önüne geldiğinde Glueo'yu gördü, ona yiyecek birşeyler uzattı. Onun için endişelenmezdi, o eski bir çoban köpeğiydi ne de olsa karnını doyuracak birşeyler bulurdu. Glueo'nun başını okşadı, beyaz tüyleri kızıl akşam Güneş'inin ışıklarıyla parlıyordu. Bağlılıkla onu izleyen kahverengi gözlere baktı ve karşısında birisi varmış gibi sessizce ve derinden konuşmaya başladı.

"Ahh Glueo... Eski dostum benim. Bu topraklar, sen.... Düşünüyorum da beni buraya bağlayan tek şey sizsiniz. Bu iyi değil ama bilirsin işte kötü de değil... Bir eksiğimiz var, bir dost.... Yakında onu da bulacağım ve beraber bu topraklarda koşacaksınız...." Derin bir nefes aldı ve Glueo'nun başını tekrar okşadı. "Her aldığım nefeste daha çok seviyorum bu toprağı, bu kokuyu... Şimdi gitmem gerek evlat, biliyorsun ya. Şu mesele işte. Ama merak etme, fazla uzun sürmez geri dönerim. Buralar sana emanet..." Zenaid tekrar sert bir şekilde Glueo' nun kulaklarını sıktı. O kadar sert çekiştirmişti ki Glueo acı ve teslimiyetle inledi. Zenaid hafifçe gülümsedi, kapının eşiğindeki eski dal parçasını aldı ve tepeden aşağı doğru yürümeye başladı....

Zenaid Dorian'ın Kulübesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zenaid Dorian
» Zenaid Dorian ve Eon Wolvenfang